Garmin Pay

Minęło niewiele ponad rok czasu od wprowadzenia na nasz rynek pierwszego sportowego zegarka Garmin Vivoactive 3 z możliwością płatności zbliżeniowych a już Santander (dawniej BZ WBK), Nest Bank, PKO a teraz również Getin Bank, mają w swojej ofercie płatności Garmin Pay. Oczywiście seria Vivoactive 3, to nie jedyne urządzenia z takimi możliwościami. W międzyczasie do sprzedaży Garmin wprowadził następne modele Forerunner 645 czy seria Garmin Fenix Plus 5x/5/5s, które są wyposażone w tą technologię. Są jednak różnice w możliwościach dodania kart płatniczych do tzw. portfela w aplikacji Garmin Connect Mobile przez poszczególne banki. I tak na obecną chwilę POK i Santander pozwala na wprowadzenie do portfela kart Visa i Mastercard, Nest Bank tylko Visa a Getin Bank tylko Mastercard. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu sytuacja ulegnie zmianie na korzyść użytkowników zegarków z możliwością płatności mobilnych.

Korzystanie z takiej usługi jest bardzo bezpieczne ponieważ dane karty nie są przechowywane w zegarku ani na serwerach Garmin. Dostęp do portfela jest chroniony hasłem. Po zdjęciu zegarka z ręki lub wyłączenia funkcji monitorowania tętna z nadgarstka, portfel zostanie automatycznie zabezpieczony hasłem. Wreszcie po zgubieniu lub kradzieży zegarka, mamy możliwość szybkiego usunięcia karty z aplikacji Garmin Connect Mobile co spowoduje usunięcie danych karty a przez to brak możliwości dokonania płatności. Nie ma więc potrzeby blokowania karty w swoim banku.

W związku z tym, chcielibyśmy przybliżyć Państwu procedury związane z ta funkcją. Do portfela Garmin Pay można dodać karty płatnicze objęte tym programem. Postępowanie jest dość proste. W aplikacji Garmin Connect Mobile wybieramy „” następnie „Urządzenia Garmin” Potem znajdź swoje urządzenie, wybierz „Garmin Pay” i utwórz portfel. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

A jak płacimy z Garmin Pay?

Na swoim zegarku wybierz ikonę portfela. Następnie wybierz kartę, którą chiałbyś zapłacić I wpisz ustalone wcześniej hasło. W ciągu 1 minuty od tego momentu możesz dokonać płatnoiści zbliżając zegarek do terminala płatniczego. Po dokonaniu pierwszej płatności, w ciągu następnych 24 godzin, płacąc za pomocą zegarka, nie musisz wpisywać ponownie hasła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *